Menu

Страхування цивільної відповідальності власників зброї

Постановою Кабінету Міністрів України  від 29 березня 2002 р. N 402 було затвердженно Порядок і правила проведення  обов’язкового страхування цивільної відповідальності  громадян України, що мають у власності чи іншому   законному володінні зброю, за шкоду, яка може бути  заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння,    зберігання чи використання цієї зброї

Суб’єктами страхування відповідальності власників  чи користувачів зброї є страхувальники,  страховики  і  треті  особи, яким заподіяна шкода.

Об’єктом страхування відповідальності власників чи користувачів  зброї  є  майнові   інтереси,   що   не   суперечать законодавству, пов’язані з відшкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди  життю,  здоров’ю  та/або  майну  фізичних  і юридичних  осіб,  внаслідок володіння,  зберігання чи використання зброї.

Страховий випадок-це подія,  в результаті якої настає цивільно-правова відповідальність страхувальника щодо відшкодування  ним шкоди,  заподіяної третій особі та/або її майну в наслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Страхувальниками є громадяни України, які володіють, зберігають або використовують:

  • бойову нарізну вогнепальну зброю армійських зразків або зброю, виготовлену за спеціальним замовленням;
  • вихолощену та навчальну зброю;
  • несучасну стрілецьку зброю;
  • мисливську нарізну вогнепальну зброю (карабіни, малокаліберні гвинтівки, комбіновані рушниці тощо);
  • мисливську гладкоствольну вогнепальну зброю;
  • спортивну вогнепальну зброю (спортивні пістолети, револьвери, гвинтівки, рушниці, призначені для використання в спортивних цілях тощо);
  • холодну зброю (арбалети, луки, мисливські ножі, катани, мечі, палаші, ятагани, фінські ножі, кортики, кинджали, багнети, багнети-ножі, які не перебувають на озброєнні військових формувань);
  • пневматичну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки калібру більш як 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, в яких снаряд (куля) приводиться в рух за рахунок стиснутих газів).

Страхувальниками є також громадяни, які на законних підставах зберігають та використовують зброю, власниками якої є юридичні особи (крім військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, працівників органів внутрішніх справ, прокуратури, суду та інших правоохоронних органів під час виконання ними службових обов’язків).

Рішення про виплату страхового відшкодування або про  відмову у  виплаті  страховик  повинен  прийняти протягом 15 днів від дати отримання всіх необхідних документів. У разі прийняття рішення про відмову  у  виплаті страхового відшкодування страховик у триденний термін з дати його прийняття повідомляє заявника в письмовій формі з обгрунтуванням причин відмови.